Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Toníkův hudební vláček

Hudební pořad

V pátek 25. ledna nás svojí návštěvou opět potěšil pan Martin Kubát. Tentokrát si připravil program o nejznámějším světovém hudebním skladateli – Antonínu Dvořákovi.

Dozvěděli jsme se samozřejmě i pár zajímavostí z jeho života. Narodil se v obci Nelahozeves a jeho otec byl řezník. Od mala ho učil hru na housle a violu. Antonínovy záliby byly vláčky a pěstování holubů. Později se během života dostal do amerického New Yorku jako ředitel tamní konzervatoře.

Pořad byl rozdělený do několika pasáží zábavnou písničkou, kterou jsme notovali všichni. Její refrén zněl: „Jede, jede vláček, jede do zatáček. My voláme sláva, Toník ten nám mává.“ V podání pana varhaníka jsme měli tu čest poslechnout si pár hudebních děl. Jako první byla uvedena zábavná a hravá Humoreska. Poté zazněly dvě části symfonie Z Nového světa – melancholická, vznešená 2. věta Largo a neobyčejná, výrazná 4. věta Allegro noc fuoco. Závěrem byl Slovanský tanec.

Děkujeme za zpestření výuky a brzy naviděnou.

Pro zobrazení fotografií z akce klikněte zde

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu