Základní škola a mateřská škola Žichlínek

Stránka není přístupná

Tato stránka není přístupná nebo je pro návštěvníky skrytá. Pokračovat můžete na mapu webu.

Umím se bránit IV.

Kurz sebeobrany Krav Maga

V úterý 26. l1. 2019 jsme čtvrtou lekcí ukončili listopadový kurz sebeobrany Krav Maga. Začali jsme opět rozběháním, protažením, kliky, sed-lehy a dřepy. Také jsme se ve vzporu klečmo přetlačovali, což na kluzké podlaze určitě nebyla hračka. Při této hodině nám trenér Roman Urbánek ukázal, jak se bránit, pokud nás někdo chytí pod krkem, za ramena nebo tzv. do kravaty. Úspěch to mělo především u starších žáků, kteří do cvičení šli opravdu naplno. Avšak každý trénink se obešel bez potíží a zranění. Všechny chvaty a principy si také odnášíme pouze jako způsob sebeobrany. Musíme říct, že to žáci naší školy dodržují a opravdu je nevyužívají k záměrným útokům. 

Pokud Vaše děti Krav Maga zaujala, připomínáme, že každé pondělí od 19:00 probíhají v tělocvičně v Rychnově na Moravě tréninky, na které je lze přihlásit. Více fotografií nebo videa z nich najdete například zde

 

Děkujeme panu Urbánkovi nejen za zpestření výuky a tělovýchovy, ale hlavně za předání praktických základů pro obranu sebe sama.

 

 

Pro další fotografie přejdětě zde.

Poslat známému Poslat na e-mail   tisk Tisknout   ↑ Nahoru

ikona_menu Menu